2x10 PRZYKAZAŃ

10 PRZYKAZAŃ PIŁKARZA

1. Najważniejsza jest drużyna
Jeśli drużynie idzie dobrze , to wszystkim idzie dobrze.

2. Piłka nożna jest gra drużynową
Doceniaj swoich partnerów ze wszystkimi ich zaletami i słabościami.

3. Trener ma zawsze rację
Kto myśli , że wie coś lepiej , ten prosi się o rozmowę w cztery oczy.

4. Każdy trening wymaga absolutnej koncentracji
Czego się nie opanuje na treningu , to na pewno nie może się udać w trakcie meczu.

5. Myśl zawsze pozytywnie
Każdy mecz może być wygrany , jeśli tylko wszyscy są o tym przekonani.

6. Obchodź się dobrze z piłką
W przeciwnym razie ona obejdzie się źle z Tobą.

7. Nigdy nie trać celu z oczu
Piłka musi znaleźć się w bramce.

8. Z tyłu musi być zero
Prowadź każdy pojedynek jeden na jeden tak jakby miał być ostatnim.

9. Piłka nożna sprawia przyjemność
Największe osiągnięcia przychodzi tylko z radosnym sercem.

10. Mazur Karczew to coś więcej niż zwykły klub !!!!!!!!!!!!!!

10 PRZYKAZAŃ RODZICA

1. Nie próbuj zrealizować swoich zawiedzionych i często wygórowanych ambicji poprzez swoje dziecko.

2. Drużyna ma tylko jednego trenera, który za nią odpowiada. Nie wywieraj na trenerze nacisku, próbując wprowadzić swoje wizje przyszłej kariery sportowej swojej pociechy.

3. Nie jesteś menedżerem Chelsea Londyn czy FC Barcelona, a Twój syn nie jest profesjonalnym piłkarzem. Nie krzycz i nie skacz przy linii autowej, Twoje dziecko tego nie potrzebuje ( wystarczy ze trener skacze i krzyczy :) ).

4. Powodem, dla którego Twój syn gra w piłkę nożną jest zabawa. Nie wywieraj presji na swoje dziecko.

5. Rolą rodzica w edukacji sportowej jest POMOC dziecku poprzez zachętę, cierpliwość, zrozumienie, zaufanie, pochwały, oklaski, słuchanie i wykazywanie zainteresowania.

6. Nie wystarczy, że powiesz kilka słów po meczu. Rozmawiaj z dzieckiem również przed nim. Przed meczem nigdy nie mów "strzel gola" czy "musisz wygrać". Zamiast tego powiedz np. "zagraj najlepiej jak potrafisz i baw się przy tym dobrze".

7. Nigdy nie zawstydzaj i nie wprawiaj w zakłopotanie swojego syna z powodu występu, zdolności lub rezultatu meczu, w którym uczestniczył.

8. Jeśli jesteś rodzicem, który krzyczy na swoje dziecko, bez przerwy podpowiada co ma zrobić, skacze przy linii bocznej, nerwowo się zachowuje , dyskutuje z sędzią, trenerem, ma jakieś zarzuty do zawodników, nie oznacza to, że jesteś złym rodzicem, ponieważ chcesz aby Twój potomek odnosił sukcesy. Ale Pamiętaj !!! Tym samym w niczym mu nie pomagasz, Tworzysz tylko sytuację nerwowości, która przynosi się na dziecko.

9. Nie stresuj dziecka, bądź mniej krytyczny. Twój syn potrzebuje twojego wsparcia, zaufania i wiary. Bez żadnych zbędnych oczekiwań będzie bardziej zrelaksowany.

10. Nie zabieraj radości swojemu dziecku i nie kreuj go na siłę na mistrza, by na skutek przeciążeń fizycznych przedwcześnie się nie "WYPALIŁ".

BONUS

Porażka jest niezbędna do samorozwoju.
Wielu młodych sportowców boi się porażek. Warto pamiętać, że każdy nawet najlepszy sportowiec przegrywał zanim stanął na szczycie. Porażkę należy traktować jak nowe doświadczenie i sprawdzać czego można się z niej nauczyć. Porażki są nam potrzebne, pokazują co można jeszcze zrobić aby być lepszym.